Hírek és filmek a drogháború frontvonalából
Egy idén megjelent könyv érdekes kör-(és kór-)képet állít fel az amerikai nép mentális egészségének alakulásáról a 60-as évektől napjainkig. Mi is sokat tanulhatunk belőle: nem elég, hogy tudjuk, mi működik a mentális betegségek kezelésében. De az is fontos, hogy foglalkozzunk a mentális egészséget rontó társadalmi tényezőkkel, amelyek a szenvedést újratermelik és súlyosbítják.
Vajon mikor mondhatjuk, hogy valóban elérhető/hozzáférhető/elfogadható egy egészségügyi vagy szociális szolgáltatás/program?
A Budapesti Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (BKEF) kezdeményezésére a Főváros 14,5 millió forintos pályázatot írt ki fővárosi civil szervezetek számára.
Mivel a járvány miatt a legutóbbi Magyar Addiktológiai Kongresszus elmaradt, az immár hagyományos szakmai díjak kiosztására is csak idén októberben kerül majd sor az újabb kongresszuson. Az eddigi jelölések érvényesek – de augusztus 15-ig lehet újabb jelöléseket is leadni.
Magyarországot is elérték az ayahuasca horrorsztorik. Egy celeb egy szertartás közben pánikba esett, elszaladt, és később sérülten találtak rá. Vajon mennyire veszélyes az ayahuasca és tényleg a tiltás a megoldás?
A Drogriporter Szabadegyetem olyan embereknek szól, akik szeretnének tárgyilagos és elmélyült ismereteket szerezni a tudatmódosító szerek fogyasztásáról. Légy hallgatónk te is!
A tudástárban hasznos információkat találsz a drogokról, amire akár fogyasztóként, akár hozzátartozóként, tanárként vagy újságíróként szükséged lehet!
Segítség kell? Itt megtalálod! Táblázatba gyűjtöttük, milyen addiktológiai szolgáltatások érhetőek el Magyarországon.
Legfrissebb filmünk:
Angol nyelvű térképes adatbázisunkban több száz videót találtok tőlünk, pertnereinktől és olyan aktivistáktól akiket mi tanítottunk filmezni
Drogok és emberek: A Drogriporter filmsorozatában olyan alapfogalmakat és jelenségeket tisztázunk a drogok világából, amelyeket a közvélemény gyakran érteni vél - de valójában nem ért meg igazán.
Ártalomcsökkentés Magyarországon: Ebben a filmsorozatban dokumentáljuk a magyarországi Ártalomcsökkentés rendszerének szétverését és azt, hogy a megmaradt szervezetek hogyan küzdenek tovább.
KOSZTYA PROLETÁRSZKIJ szentpétervári droghasználó és HIV aktivista volt, akinek halálát a börtönben elszenvedett kínzások és a HIV kezelésének megtagadása okozták. A kézzel rajzolt díjnyertes dokumentumfilmünk Kosztya és édesanyja eredeti hangfelvételét használva állít emléket azoknak, akik nem élték túl a börtönkörülményeket. A fesztivál vetítések, médiaszerepléseink és háttéranyag itt találhatók.
EGY NAP AZ ÉLETÜNKBŐL: A DROGFOGYASZTÓ EMBEREK VILÁGA. “Ez a megrendítő film bensőséges bepillantást nyújt
a droghasználó emberi lények életébe, megpróbáltatásaiba és inspiráló kitartásába.” Máté Gábor M.D. A filmben nyolc ember egy napját követhetjük nyomon a világ hét különböző országában. Egy dolog közös az életükben - Mindannyian illegális drogokat használnak, elsősorban heroint. Ezeknek az embereknek azonban nem a droghasználat az egyetlen jellemzőjük.
Visszavesszük ami a miénk! A Drogriporter 10 részes filmsorozatában körbeutazzuk a földet és megmutatjuk, hogyan küzdenek világszerte az illegális drogok használói az egészségük és emberi jogaik védelméért. A sorozat 36 droghasználó aktivista interjúját tartalmazza 20 országból, és a Droghasználók Nemzetközi Hálózatával (INPUD) közösen késztítettük.
DRUG USERS NEWS: Orosz nyelvű videók kollégáinktól.