Hetvenezer ember vált áldozatául a 2006 óta tartó drogellenes háborúnak Mexikóban. A kábítószerek azóta is zavartalanul áramlanak az Egyesült Államokba. A TASZ és Espolea filmje az okokat és a megoldást keresi.
Hírek és filmek a drogháború frontvonalából
Miközben Magyarország 350 Forintos, hatósági áras dobozossörrel ünnepeli szülinapját, 1000 kilométerrel nyugatabbra friss alpesi szelek fújnak a drogpolitikában. Egy kelet-európai kalandjai Helvétiaban, ahol természetesen az is kiderül, tényleg annyira finom-e a svájci csoki – olvasónk beszámolója következik Zürichből!
Vajon megoldást jelenthet-e egy oltás az Amerikát sújtó túladagolás-járvány megállításában?
Egy gyermeknek nem arra van szüksége, hogy egy férfi és egy nő monogám kapcsolatán alapuló családban nőjön fel – hanem arra, hogy legalább egy felnőttel elmélyült, biztonságos kötődést alakíthasson ki.
Most, hogy Németország a kannabisz legális szabályozásának bevezetésére készül, felerősödtek a kormánypárti sajtóban a legalizáció állítólagos veszélyeire figyelmeztető hangok. Az alábbi írás áttekinti, hogy milyen hatásokkal járt a legalizáció Kanadában, és cáfolja a leggyakoribb tévhiteket.
És akkor ti tényleg boldogok vagytok? – tettem fel a kérdést félig viccesen finn barátaimnak, akikkel a minap Helsinki egyik éttermében ültünk az asztal mellett.
A Drogriporter Szabadegyetem legutóbbi rendezvényén két dokumentumfilmünket mutattunk be (magyar felirattal). Mindkét film a pszichedelikus szerekkel (varázsgomba, ayahuasca, LSD stb.) kapcsolatos legújabb tudományos kutatásokkal, illetve az ezen szerek elismertetéséért folytatott küzdelemmel foglalkozik. A filmvetítés után beszélgetést tartottunk, ezt a felvételt látjátok most. Légy támogató tagunk és elküldjük az összes Drogriporter Szabadegyetem felvételét neked!
A tudástárban hasznos információkat találsz a drogokról, amire akár fogyasztóként, akár hozzátartozóként, tanárként vagy újságíróként szükséged lehet!
Segítség kell? Itt megtalálod! Táblázatba gyűjtöttük, milyen addiktológiai szolgáltatások érhetőek el Magyarországon.
Drogriporter videók! Itt találod 2007 óta készített, több száz drogpolitikai reformról és ártalomcsökkentésről szóló filmünket, témák szerint, térképen megjelenítve és időrendi sorrendben is!
A Drogriporter filmsorozatában olyan alapfogalmakat és jelenségeket tisztázunk a drogok világából, amelyeket a közvélemény gyakran érteni vél - de valójában nem ért meg igazán.
A 2020 májusában elindult HepaGo program célja az új típusú hepatitis C kezelés eljuttatása az olyan nehezen elérhető csoportok számára, mint az intravénás droghasználók, vagy az utcán dolgozó szexmunkások. A programot a Drogriporter videója mutatja be. További információ a programról elérhető a cikkünkben, itt.
Kosztya szentpétervári droghasználó és HIV aktivista volt, akinek halálát a börtönben elszenvedett kínzások és a HIV kezelésének megtagadása okozták. A kézzel rajzolt dokumentumfilmünk Kosztya és édesanyja eredeti hangfelvételét használva állít emléket azoknak, akik nem élték túl a börtönkörülményeket. A film elnyerte a 65. Országos Függetlenfilm Fesztivál megosztott fődíját, és a 2020-as Madridi Emberi Jogi Filmfesztivál fődíját. A fesztivál vetítések, médiaszerepléseink és háttéranyag itt találhatóak.
2015-ben kampányt indítottunk azért, hogy a Budapest VIII. kerületében élő droghasználók ne kapualjakban, hanem egy ellenőrzött, higiénikus helyiségben tegyék azt, amit egyébként is tesznek. Hogy ne legyen több használt tű a közterületeken!
A kampányoldal további videókkal és háttéranyagokkal itt érhető el!
A filmben nyolc ember egy napját követhetjük nyomon a világ hét különböző országában. Egy dolog közös az életükben - Mindannyian illegális drogokat használnak, elsősorban heroint. Ezeknek az embereknek azonban nem a droghasználat az egyetlen jellemzőjük.
“Ez a megrendítő film bensőséges bepillantást nyújt a droghasználó emberi lények életébe, megpróbáltatásaiba és inspiráló kitartásába.” Máté Gábor M.D.