Hetvenezer ember vált áldozatául a 2006 óta tartó drogellenes háborúnak Mexikóban. A kábítószerek azóta is zavartalanul áramlanak az Egyesült Államokba. A TASZ és Espolea filmje az okokat és a megoldást keresi.
Hírek és filmek a drogháború frontvonalából
A Magyar Addiktológiai Társaság (MAT) folytatni kívánja a Kábítószerügyi Civil Koordinációs Testület (KCKT) által alapított szakmai díjak kiadásának hagyományát, ezért felhívást tesz közzé a Bayer István Díj és a Veres Ilona Díj jelölésére.
Ha az ember csak a sajtót olvassa róla, olyan képe alakulhat ki Ozoráról, mintha csak meghalni mennének oda az emberek.
A gumicukor miatt rosszul lett turisták esete egyáltalán nem egyedülálló Európában: az ún. félszintetikus kannabinoidokkal dúsított termékek évek óta fejtörést okoznak a törvényhozók számára. A csehek most egy úttörő megoldással álltak elő.
A gödöllői HÉV-en évek óta áldatlan állapotok uralkodnak – de ez nem csak és kizárólag rendészeti probléma kellene, hogy legyen.
Július negyedikén Lisszabonban bejelentették, hogy a korábban Európai Kábítószer- és Kábítószer-függőség Monitorozó Központ (EMCDDA) nevű intézmény átalakul egy nagyobb költségvetéssel és hatáskörrel rendelkező ügynökséggé. A feladat: időben jelezni a drogtrendeket, tanácsot adni a döntéshozóknak és elősegíteni a tudás megosztását.
A világhírű terapeuta, Peter Levine idén megjelent önéletrajzi könyvében arról vall, hogyan találhatjuk meg a mindenkiben benne rejlő gyógyító erőt, amihez az út a saját traumáink feldolgozásán keresztül vezet.
A "Széljegyzetek" Sárosi Péter, a Drogriporter oldal szerkesztőjének gondolatait osztja meg a világról. Tükrözi sokoldalú érdeklődését és értékrendszerét. Napi közéleti eseményekre éppúgy reflektál, mint ahogy új perspektívába helyez örök kérdéseket életről és halálról. Elérhető írásos és podcast formában is.
A nagy tanítóknak, mint a Krisztus vagy a Buddha, kitűnő érzékük volt ahhoz, hogy az egyébként rendkívül bonyolultnak és elvontnak tűnő igazságokat is nagyon kézzelfogható képekkel, metaforákkal magyarázzák meg a számunkra.
Amikor gyerek vagy, azt hiszed, minden körülötted forog. Az egész világ rólad szól.
Egyszer volt, hol nem volt, élt egyszer egy ember, aki magányosan tengette napjait egy távoli falu szélén. Egyik nap, amikor éppen leült volna, hogy vacsoráját elfogyassza, kopogást hallott az ajtón. Mikor ajtót nyitott, meglepődve látta, hogy egy pompás ruhákba öltözött, remek illatú, gyönyörű nő mosolyog rá.
A tudástárban hasznos információkat találsz a drogokról, amire akár fogyasztóként, akár hozzátartozóként, tanárként vagy újságíróként szükséged lehet!
Vajon miben különböznek a különféle módosult tudatállapotok, az álom, a pszichózis és az LSD-élmény egymástól? Milyen látomásai voltak Sartre-nak, a francia filozófusnak a meszkalin hatása alatt? A Drogriporter Szabadegyetem ezúttal ezeket a módosult tudatállapotokkal kapcsolatos kérdéseket próbálja megválaszolni a téma elismert szakértőjének, Szummer Csabának a segítségével. Akinek nemrég jelent meg az erről írott könyve. LÉGY TE IS DROGRIPORTER TÁMOGATÓ ÉS ELKÜLDJÜK NEKED A TELJES FELVÉTELT!
A drogháború emberi jogi költségei
Nemzetközileg elismert szakértők foglalják össze nyolc percben, hogy mi a baj a drogellenes háborúval
LEGFRISSEBB FILMÜNK: ELHAGYATVA - Dizájner Drogok Magyarországon Hogyan érinti 2024-ben a magyar vidéket és a városokat az olyan új pszichoaktív szerek, mint a "herbál", vagy a "kristály" használata? Hogyan bánik a magyar társadalom ezeknek az anyagoknak a használóival? Droghasználók, ex-díler, polgármester, segítők és szakértők válaszolnak ezekre a kérdésekre, a Drogriporter új dokumentumfilmjében.
Kosztya szentpétervári droghasználó és HIV aktivista volt, akinek halálát a börtönben elszenvedett kínzások és a HIV kezelésének megtagadása okozták. A kézzel rajzolt dokumentumfilmünk Kosztya és édesanyja eredeti hangfelvételét használva állít emléket azoknak, akik nem élték túl a börtönkörülményeket. A film elnyerte a 65. Országos Függetlenfilm Fesztivál megosztott fődíját, és a 2020-as Madridi Emberi Jogi Filmfesztivál fődíját. A fesztivál vetítések, médiaszerepléseink és háttéranyag itt találhatóak.
Segítség kell? Itt megtalálod! Táblázatba gyűjtöttük, milyen addiktológiai szolgáltatások érhetőek el Magyarországon.
A Drogriporter filmsorozatában olyan alapfogalmakat és jelenségeket tisztázunk a drogok világából, amelyeket a közvélemény gyakran érteni vél - de valójában nem ért meg igazán.
A filmben nyolc ember egy napját követhetjük nyomon a világ hét különböző országában. Egy dolog közös az életükben - Mindannyian illegális drogokat használnak, elsősorban heroint. Ezeknek az embereknek azonban nem a droghasználat az egyetlen jellemzőjük.
“Ez a megrendítő film bensőséges bepillantást nyújt a droghasználó emberi lények életébe, megpróbáltatásaiba és inspiráló kitartásába.” Máté Gábor M.D.
A 2020 májusában elindult HepaGo program célja az új típusú hepatitis C kezelés eljuttatása az olyan nehezen elérhető csoportok számára, mint az intravénás droghasználók, vagy az utcán dolgozó szexmunkások. A programot a Drogriporter videója mutatja be. További információ a programról elérhető a cikkünkben, itt.
2015-ben kampányt indítottunk azért, hogy a Budapest VIII. kerületében élő droghasználók ne kapualjakban, hanem egy ellenőrzött, higiénikus helyiségben tegyék azt, amit egyébként is tesznek. Hogy ne legyen több használt tű a közterületeken! A kampányoldal további videókkal és háttéranyagokkal itt érhető el!
A felügyelt droghasználói szobákért folyó kampányt nemzetközi szinten is kiterjesztettük. Room for Change - "Adj helyet a Változásnak!" címmel 8 városban indítottunk kampányt új megoldások keresésére. Ennek a kampánynak az oldalát (9 nyelven) itt találod!