Bolsonaro elnök drogháborús lendülete veszélybe sodorta a Brazil ártalomcsökkentők eddig elért eredményeit. EGYENLŐRE CSAK ANGOL NYELVEN
Az ENSZ 2019-es drogügyi ülésének 5 tanulsága
Vidóriportok és elemzések. EGYENLŐRE CSAK ANGOL NYELVEN
Miért illegálisak egyes drogok? – Drogok és Emberek 2.
Gondolkodtál már azon, hogy miért van az, hogy egyes drogok illegálisak, mások pedig nem? Ha van 3 és fél perced, a Drogok és Emberek sorozatunk második epizódjából kimerítő választ kaphatsz erre a kérdésre!
Az tűcsere programok terén Magyarország az EU sereghajtója
Az EU Kábítószerügyi Civil Fórumának (CSFD) kutatása szerint Magyarország nem jól teljesít. A jelentés arra sürgeti a tagállamokat, hogy teljesítsék az ígéreteiket és biztosítsák a hozzáférést az életmentő drogmegelőző, drogterápiás és ártalomcsökkentő szolgáltatásokhoz.
Drogok és Emberek 1. – Mi a drog?
A Drogriporter új filmsorozatában olyan alapfogalmakat és jelenségeket tisztázunk a drogok világából, amelyeket a közvélemény gyakran érteni vél – de valójában nem ért meg igazán.
A IV. Európai Ártalomcsökkentő Konferencia 8 tanulsága
Összefoglaló videónk és Sárosi Péter cikke a konferenciáról. EGYENLŐRE CSAK ANGOL NYELVEN
Az ártalomcsökkentés nemzetközi fejleményei
A IV. Európai Ártalomcsökkentő Konferencia szakértőinek, köztük kollégánk Sárosip Péternek előadása Bukarestben. EGYENLŐRE CSAK ANGOL FELIRATTAL
Vége a 95 éves fűtilalomnak Kanadában
Uruguay után ez a világon a második nemzetállam, és az első G7 állam, ami legális termékké tette a kannabiszt. Videóinterjúnk egy kanadai aktivistával.
A kígyó ébresztése
A „kígyó ébresztése: korszerű, mégis ősi gyógymódok nyomában” című beszélgetést Dr. Máté Gáborral 2018 szeptember 28-án közvetítettük élőben a Facebookon. A beszélgetőpartner Sárosi Péter volt.
Ártalomcsökkentés Montenegróban
A Juventas nevű ártalomcsökkentő civil szervezetről filmeztünk még 2017-ben. EGYENLŐRE CSAK ANGOL FERLIRATTAL