„Átfogó ellenőrzést tartottak a rendőrség és társszerveinek munkatársai vasárnap virradóra az észak-borsodi Kazincbarcika egyik szórakozóhelyén, kiemelt figyelmet fordítva a kábítószerre. Ilyen átfogó ellenőrzésre még nem volt példa a környéken”.
„Átfogó ellenőrzést tartottak a rendőrség és társszerveinek munkatársai vasárnap virradóra az észak-borsodi Kazincbarcika egyik szórakozóhelyén, kiemelt figyelmet fordítva a kábítószerre. Ilyen átfogó ellenőrzésre még nem volt példa a környéken”. Írja a hvg.hu. A HVG cikkéből megtudjuk, hogy az augusztus 27.-i akcióban több mint száz rendőr vett részt, a "kazincbarcikai, ózdi, edelényi, miskolci rendőrség és a megyei főkapitányság bevonásával szinte hermetikusan lezárták a szórakozóhelyet".
Hogy miért? Mert a rendőrséget úgy informálták (csak nem egy rivális diszkó tulajdonosa?), hogy „ismét megjelent a drog” Kazincbarcikán, mondja az akciót levezénylő Mecser Tamás, Kazincbarcika rendőrkapitánya a Nap-keltében, augusztus 27.-én. Kökényesi tábornok Úr, a főkapitány, támogatja „azt hogy új utakat keressenek a megoldásokban,” Mecser Tamás szerint 350 ember rendőrségi zaklatása jelenti ezt az új utat. Az eredmény: 20 embert előállítanak, közülük tíz esetében mutat ki a gyorsteszt kábítószer-fogyasztást. Mecser Tamás az akciót erődemonstrációnak szánta, azért hogy megmutassák: „Megvan az a fajta erő, technika és összefogás a rendőri szervezetben, amivel képesek vagyunk kezelni ezt a problémát.” A TASZ-szerint nem képesek.
A rendőrségnek nem az a feladata, hogy tizenévesek szemébe világítson zseblámpával, zsebeiket kiforgassa, és vizeletvizsgálatra kötelezze őket – a hatályos nemzeti drogstratégia egy szóval nem említi, hogy ezt kellene tenniük. Hogy mennyibe került az értelmetlen razziázás, hány rendőr vett benne részt és milyen eredménnyel járt, most is megkérdezzük a kapitányságtól, mint ahogy tettük azt a korábbi esetekben. Akkor megtudhattuk, hogy hat razziában összesen 199 ember ellen indítottak eljárást, az akciók során igénybe vett szakértői vizsgálatok költsége meghaladhatta a 14 millió forintot. Ezek a kiadások még csak nem is foglalták magukba az intézkedő rendőrök és bűnügyi szakértők munkabérét, az akció logisztikai költségeit, a rendőrség, ügyészség és esetleg a bíróság adminisztratív kiadásait, a fogvatartás illetve az elterelő kezelés esetleges költségeit. Ezt a pénzt a fiatalok terrorizálásánál csak értelmesebben lehetett volna elkölteni.