Dr. Makara Mihály főorvossal beszélgettünk arról, hogy az ártalmas gyermekkori élmények miként befolyásolják a későbbi felnőttkori betegségeink, pszichés problémáink kialakulását. Makara doktor bemutatja annak a kutatásnak az eredményeit, amit ebben a témában folytattak.
Drogriporter Café
Rendszeres drogpolitikai beszélgető és hírműsor videón és podcaston is!
„Párhuzamos Budapestet ismertünk meg a tapasztalati munkatársakon keresztül” – Interjú Dávid Ferenccel
Dávid Ferenc biopolitikai szakértővel beszélgettünk arról, hogy kik a tapasztalati munkatársak, és milyen szerepük lehet a legmarginalizáltabb budapesti droghasználók elérésében.
„Ha lehozom a piáról, akkor meghal” – Interjú Oláh Péterrel
Oláh Péterrel, a Megálló Csoport terápiás programvezetőjével októberben beszélgettünk arról, hogy miként vált heroinfüggőből segítő szakemberré, hogyan próbál kapcsolódni a margón élő szerhasználókhoz, és milyen dilemmákkal szembesül a munkája során.
Elfeledett gyermekek – Beszélgetés Hoffmann Katával és Frankó Andrással
Beszélgetés Hoffmann Kata klinikai pszichológussal, és Frankó Andrással, a Máltai Szeretetszolgálat Fogadó Pszichoszociális Szolgálatának vezetőjévell, a kedvezőtlen korai gyermekkori élmények és a felnőttkori függőségek összefüggéseiről.
Hogyan legalizálják a kannabiszt Csehországban?
Csehország lesz az első kelet-európai ország amely legalizálja a kannabisz nem orvosi használatát. A Drogriporter Café adásában Jindrich Voboril cseh nemzeti drogkoordinátorral beszélgetünk a kannabisz piac leendő szabályozási módjáról. EGYENLŐRE CSAK ANGOL NYELVEN
MUNKAFÜGGŐSÉG: Beszélgetés Kun Bernadette pszichológussal
Vajon mi különbözteti meg a munkafüggőséget attól, hogy egyszerűen sokat kell dolgoznunk? Mik a különbségek és a hasonlóságok az alkoholizmus és munkafüggőség között?
Ártalomcsökkentés a háború sújtotta Ukrajnában
Beszélgetés Anton basenkóval, az Ukrán Droghasználók Hálózatától
EGYENLŐRE CSAK ANGOL NYELVEN
Globális Drogpolitikai Index: Miért került a sereghajtók közé Magyarország?
Nemzetközi civil szervezetek a Swansea egyetem közreműködésével egy olyan mérőeszközt készítettek, ami alkalmas lehet arra, hogy azonos kritériumok mentén összehasonlítsa és rangsorolja az egyes országok drogpolitikai teljesítményét. A vizsgált országok első körébe bekerült Magyarország is. Az eredmények lesújtóak: Európában sereghajtók lettünk. Sárosi Péter Vas Beatrixszal, a YouthRise ifjúsági jogvédő szervezet munkatársával beszélget arról, hogy miért.
Hogyan lesz legális a fű németországban?
Az új koalícós német kormány bejelentette, hogy legálissá szeretnék tenni a marihuánát. Kevés részletet lehet tudni a tervről egyenlőre. Georg Wurth-tal, a Német Kannabisz Társaság vezetőjével beszélgettünk. EGYENLŐRE CSAK ANGOL NYELVEN
Velünk élő fájdalom: felépülés a traumából | Drogriporter Café | S01E08
Vajon mi a szerepe a gyermekkori traumáknak a felnőttkori népbetegségek kialakulásában? Hogyan lehet segíteni a traumák feldolgozásában? Miből áll Máté Gábor módszere, az együttérző vizsgálódás? Két olyan szakemberrel beszélünk, akik mindketten a trauma-fókuszú segítést népszerűsítik a maguk módján. Az egészségügyben dolgozó Völgyesi Tilda, aki a Túlélésre hangolva című fotósorozatot megvalósította, és Füstös Kiberov szociális munkás, mediátor, a Félúton Alapítvány – Orczy Klub saját élményű segítő munkatársa.