November 23-án vitatta meg a Budapesti Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (BKEF) az első fővárosi drogstratégia tervezetét, amit egy civil szakértői munkacsoport készített el. Mint civil és a BKEF ártalomcsökkentő munkacsoportjának vezetője jómagam is részt vettem a stratégia kialakításában – és a vitában is. Készítettem egy rövid összefoglalást a témában.
Dekriminalizáció
Miért függesztette fel Brit Columbia a drogfogyasztók üldözésének százéves emberkísérletét
A kanadai Brit Columbiában három évre felfüggesztik bizonyos illegális szerek fogyasztóinak büntetőjogi üldözését – a Drogriporter elemzése eloszlatja az ezzel kapcsolatos tévhiteket.
Mit kezdjünk a kokainnal?
Európát elárasztja az egyre olcsóbb és egyre tisztább kokain. Egyesek katonákat küldenének a kikötőkbe – de közben jóval kevesebbet foglalkozunk azzal, hogy kik és miért fogyasztanak kokaint Európában, és velük mit lehet kezdeni.
Drogriporter Híradó | 2022 Augusztus
Drogpolitikai hírek a nagyvilágból. Az epizódban: Brittney Griner-t 9 év börtönbüntetésre ítélték egy orosz börtönkolónián. Kolumbia első baloldali elnöke kudarcnak nevezte a drogellenes háborút. Három EU ország miniszterének közös állásfoglalása a kannabisz reformról. Civil szervezetek kiegyensúlyozottabb drogpolitikai pályázatokat kérnek az EU-tól. Új ingyenes e-kurzus a dekriminalizációról.
Drogriporter Híradó | 2022 Június
Az adásban: A szégyen fala: miért van szükség crack-fogyasztói szobákra Párizsban? Kanada egy 3 éves kísérlet részeként dekriminalizálta a droghasználatot Brit-Kolumbiában. Olaszország betiltotta az ayahuascát. Ausztráliában szünetel a drogbevizsgáló program. Az USA új drogstratégiát hirdet a túladagolási válság közepette.
Dekriminalizáció: Haladás, vagy politikai vörös hering?
A Droghasználók nemzetközi Szervezetének (INPUD) készítettük ezt a rövid videót. EGYENLŐRE CSAK ANGOL NYELVEN
VISSZAVESSZÜK AMI A MIÉNK! 9. rész: Oroszország, Grúzia és Ukrajna
A droghasználók mozgalmának történetét bemutató sorozatunk mai részében három nagyon szigorúan tiltó drogpolitikájú ország aktivistáit ismerjük meg.
VISSZAVESSZÜK, AMI A MIÉNK! 6. rész: Ausztrália és Új-Zéland
A droghasználóknak az emberi jogaikért folytatott küzdelmét bemutató sorozatunk új epizódja.
VISSZAVESSZÜK, AMI A MIÉNK! 4. rész: Dél-afrikai Köztársaság
A kábítószer-használók mozgalmának elbeszélt történetének mai epizódjában a Dél-afrikai Köztársaság aktivistáit mutatjuk be.
VISSZAVESSZÜK, AMI A MIÉNK! 3. rész: Németország, Dánia és Norvégia
A kábítószer-használó aktivizmus történetét bemutató sorozatunk harmadik részének tanulsága szerint, ahhoz hogy a drog-jelenséggel kapcsolatban mindenki a legjobban járjon, nem az ördöggel, hanem pont a kábítószer-használókkal érdemes cimborálni. Ha egy kormány partnernek tekinti a droghasználókat, erőforrásként és nem ellenségként bánik velük, akkor nagyon jó eredmények érhetőek el.