Egy amerikai seriff fejébe nyomta kalapját, nyeregbe ült és körbelovagolta Amerikát a drogtilalom ellen kampányolva…
Egy amerikai seriff fejébe nyomta kalapját, nyeregbe ült és körbelovagolta Amerikát a drogtilalom ellen kampányolva…
Howard Woolridge úgy néz ki, mint a tévésorozatokból ismert tipikus texasi zsaruk: cowboy-csizmát, kalapot, kopott farmert és fényes fémövet visel. Idén nem először döntött úgy, hogy a Csendes-Óceántól az Atlanti-Óceánig végiglovagolja az Egyesült Államokat, hogy eljuttasson az emberekhez egy egyszerű, bár sokak számára botrányos üzenetet: "A zsaruk szerint legalizálni kellene a drogokat – kérdezz meg engem, hogy miért." A 3600 kilométeres utazás utolsó szakasza a new yorki Broadwayen vezetett keresztül, ezután Hooward leszált a nyeregből és a Szabadságszobor árnyékában sajtótájékoztatót tartott. Számításai szerint 11-12 millió emberhez juttatta el az üzenetét, mivel a kampányt az útba ejtett városok sajtójának élénk érdeklődése kísérte. Egyedül a szenzációkhoz hozzászokott new yorki média reagált álmosan: Howard mint "vidéki srác" arról panaszkodott, hogy a többmilliós nagyvárosban magányosabban érezte magát, mint bárhol másutt útja során.
Howard és Misty névre hallgató lova a DrcNet riporterével (forrás: DrcNet)
A most 53 éves férfi 18 évig szolgált a rendőrségnél mint járőr, elsősorban közúti ellenőrzésekben vett részt. Korán ráébredt arra, hogy az alkohol jóval nagyobb problémákat okoz, mint az összes illegális drog együttvéve: az ittas vezetők rémeként tartották számon. Miután visszavonult a rendőrségtől, a drogtörvények reformjáért küzdő lobbista vált belőle. 2003-ban elvbarátaival sikerült egy olyan törvényt elfogadtatniuk Texasban, amely lehetővé tette, hogy a csekély mennyiségű illegális drog miatt előállított személyeknek ne kelljen börtönbüntetést letölteniük.
Howard Woolridge egy konferencián (forrás: LEAP)
Howard jelenleg a Jogalkalmazók a Tilalom Ellen (LEAP, Law Enforcement Against Prohibition) nevű szervezet tagja, amelyet olyan rendőrök, ügyészek és bírók alapítottak, akik elégedetlenek a jelenlegi amerikai drogtilalmi rezsimmel és belülről próbálják megváltoztatni a rendszert. A LEAP számára a vietnámi veteránok háború-ellenes mozgalma szolgált modellként: vajon ki számítana hitelesebb forrásnak egy kudarca ítélt háborúval kapcsolatban, mint éppen ennek a háborúnak a kiszolgált veteránjai?