A Drogriporter stábja idén is ellátogatott az ENSZ Kábítószerügyi Bizottságának éves gyűlésére, ahol filmet is forgattunk – ez most már magyar felirattal is megtekinthető.
USA
Mi történne Trumppal egy Ayahuasca-szertartás után?
Egy ál-dokumentumfilm mutatja be Trump pszichedelikus utazását és átalakulását önző politikusból spirituális guruvá.
Egy fűszívó nagyobb eséllyel éli meg az időskort, mint egy nagyivó
A médiában megjelent megalapozatlan állításokkal szemben valójában a kannabisz fogyasztása önmagában nem növeli számottevően az idő előtti elhalálozás kockázatát.
A megsebzett trauma-gyógyító: Peter A. Levine önéletrajza
A világhírű terapeuta, Peter Levine idén megjelent önéletrajzi könyvében arról vall, hogyan találhatjuk meg a mindenkiben benne rejlő gyógyító erőt, amihez az út a saját traumáink feldolgozásán keresztül vezet.
Akadályok gördültek az MDMA gyógyszerként való engedélyezése elé
Az Amerikai Gyógyszerügynökség (FDA) tanácsadó testülete tegnap arról szavazott, hogy nem javasolják az MDMA gyógyszerként való engedélyezését. Az ellenérvek túlmutatnak az MDMA-n és a jelenlegi klinikai vizsgálatok egyik komoly hiányosságára mutatnak rá.
Sasha Shulgin: az MDMA keresztapja
Ma 10 éve, 2014. június 2-án indult el utolsó tripjére a pszichedelikus kultúra egyik nagy öregje, Alexander „Sasha” Shulgin, az MDMA (ecstasy) hatásainak felfedezője.
Philippe Bourgois: résztvevő megfigyelés a nagyvárosi margón
A nemrég Magyarországon is kitüntetett amerikai antropológus, Philippe Bourgois szokatlanul őszinte és egyben emberi képet nyújt a társadalom margójára szorult olyan embercsoportokról, akiket a sajtóban szinte csak démonizáló módon ábrázolnak: mint a drog-fogyasztók és terjesztők.
Synanon: a szigorú szeretet tündöklése és bukása
A Synanon a drogfüggőségből felépülők terápiás közösségeként indult, de aztán az amerikai történelem egyik legveszélyesebb és legerőszakosabb szektájává vált, aminek a káros hatásai mind a mai napig érezhetőek.
A pszichedelikumok forradalmasíthatják a pszichiátriát
A Drogriporter interjút készített a pszichedelikus szerekkel kapcsolatos farmakológiai kutatás egyik legelismertebb szaktekintélyével.
A figyelmünk hanyatlásának kora
47 másodperc. Ennyit időt tölt el egy ember manapság átlagosan a gép előtt egy feladattal anélkül, hogy a figyelme más irányba fordulna.