A kormány a „drogliberalizáció” elleni harc jegyében elutasítja még a kannabisz gyógyászati használatát is, miközben a magyar állam támogatásával ingyenes pálinkaosztogatás folyik a reptéren. Vajon miért ennyire tudathasadásos a magyar társadalom, ha tudatmódosító szerekről van szó?
Drogpolitika
Csodaszer és démondrog
Amikor egy olyan írást olvasunk, ami egyoldalúan démonizál vagy éppen csodaszerként ünnepel egy bizonyos szert, akkor kezdhetünk gyanakodni.
Kilátástalan helyzetben az addiktológiai ellátás Magyarországon
Az utcán élő szerhasználóknak nagyon kis esélye van a felépülésre: az őket megkereső programok leépültek, a kórházi befogadás hónapokig tart és idén két rehabilitációs központ is bezár. Köztük az egyik egyedüli, ahol fiatal lányokat fogadtak be.
Az EU Bizottság az Európai Bíróság elé citálja Magyarországot a gyógyászati kannabisz ügyében
A Bizottság kifogásolja, hogy a magyar kormány leszavazta az EU közös álláspontját, amely a kannabisz gyógyszerként való felhasználásának megkönnyítéséről szólt.
Mit kezdjünk a kokainnal?
Európát elárasztja az egyre olcsóbb és egyre tisztább kokain. Egyesek katonákat küldenének a kikötőkbe – de közben jóval kevesebbet foglalkozunk azzal, hogy kik és miért fogyasztanak kokaint Európában, és velük mit lehet kezdeni.
Szigorral álcázott tehetetlenség
Az újbudai rendőrgyilkosság kapcsán a közbeszédet a büntetőjogi szigorítás témájával próbálják leuralni, miközben nem esik szó a rendszerszintű problémákról és megoldásokról.
„Párhuzamos Budapestet ismertünk meg a tapasztalati munkatársakon keresztül” – Interjú Dávid Ferenccel
Dávid Ferenc biopolitikai szakértővel beszélgettünk arról, hogy kik a tapasztalati munkatársak, és milyen szerepük lehet a legmarginalizáltabb budapesti droghasználók elérésében.
Abortusz-tabletták: új front az amerikai drogellenes háborúban
A tudatmódosításra használt szerek mellett egy új kémiai közellenség is az amerikai hatóságok célkeresztjébe került az abortuszt tiltó államokban: a terhességmegszakításra használt szerek.
Fókuszban a környezet: a megelőzés és ártalomcsökkentés jó gyakorlatai nagyvárosokban
A Budapesti Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (BKEF) december elsején konferenciát szervezett, hogy bemutassa, miként lehet a nagyvárosi környezet (kontextus) megváltoztatásán keresztül csökkenteni a szerhasználat ártalmait.
Drogriporter Híradó | 2022 November
A novemberi adásban: Az USA két újabb állama legálissá tette a kannabiszt. Colorado dekriminalizálja a pszichedelikus szerek fogyasztását. Kiszivárogtak a német legalizáció részletei. Olaszországban büntethetővé válik a rave partik szervezése. A brazil drogellenes háború és a rasszizmus. Egy ártalomcsökkentő jogvédő parlamenti képviselő lett Dániában.