Máté Gábor, a magyar származású kanadai orvos, akinek a Sóvárgás démona címmel jelent meg népszerű könyve a drogfüggőség jelenségéről, 2022. májusában pár napra Budapestre látogatott. Nagyon hálásak vagyunk azért, hogy sikerült időt szakítania a Drogriporter támogatói számára, és a Magnet Közösségi Házban egy beszélgetésen találkozni velük. – LÉGY TÁMOGATÓNK ÉS ELKÜLDJÜK NEKED A VIDEÓT!
Hozzatartozoknak
MUNKAFÜGGŐSÉG: Beszélgetés Kun Bernadette pszichológussal
Vajon mi különbözteti meg a munkafüggőséget attól, hogy egyszerűen sokat kell dolgoznunk? Mik a különbségek és a hasonlóságok az alkoholizmus és munkafüggőség között?
A Chemsex online szakmai fórum előadásai
A Drogriporter 2022 január 24-én szervezte meg az első magyarországi szakmai konferenciát a Chemsex témájában – az előadások alább megtekinthetők!
Kosztya Proletárszkij – Mától a teljes film megnézhető!
A Drogriporter kézzel rajzolt fesztiváldíjas animációs dokumentumfilmje egy szentpétervári aktivista és droghasználó börtön béli pokoljárását dolgozza fel.
Metzineres: lázadó nők a rendszerszintű erőszak ellen
A barcelona-i Metzineres az erőszakot túlélő nők és nem-bináris emberek számára nyújt menedéket és egyben közösségi platformot a visszavágásra.
Peer2Peer – A sorstárs segítés fontossága
Kik a sorstársak (peer-ek)? Miért fontos a sorstás segítők bevonása a droghasználóknak létrehozott szolgáltatásokba? Ez a kisfilmünk amszterdami és antwerpeni példákkal mutatja be a sorstárs segítés fontosságát.
Függőségeink és a felépülés útjai
Vajon milyen viták zajlanak a tudományos kutatók körében a függőségről? És vajon mit gondolnak erről a hazai segítő szakemberek? A civilek által a drogvilágnapon szervezett konferencián kiderült.
Velünk élő fájdalom: felépülés a traumából | Drogriporter Café | S01E08
Vajon mi a szerepe a gyermekkori traumáknak a felnőttkori népbetegségek kialakulásában? Hogyan lehet segíteni a traumák feldolgozásában? Miből áll Máté Gábor módszere, az együttérző vizsgálódás? Két olyan szakemberrel beszélünk, akik mindketten a trauma-fókuszú segítést népszerűsítik a maguk módján. Az egészségügyben dolgozó Völgyesi Tilda, aki a Túlélésre hangolva című fotósorozatot megvalósította, és Füstös Kiberov szociális munkás, mediátor, a Félúton Alapítvány – Orczy Klub saját élményű segítő munkatársa.
VISSZAVESSZÜK AMI A MIÉNK! 10. rész: Az Egyesült Királyság és az INPUD
A droghasználók aktivizmusának elbeszélt történetét bemutató sorozatunk utolsó része.
Túladagolásos halálesetek: Mit tehetünk? – a webinárium előadásai videón
A Kábítószerügyi Civil Koordinációs Testület (KCKT) 2021. május 14-én webináriumot szervezett a szintetikus kannabinoidokkal kapcsolatos túladagolásosos halálozásokkal és azok megelőzésével kapcsolatban. Alább megtekintheted a videókat.