A Times Online újságírónőjének véleménye a témában a hvg.hu tolmácsolásában, a Médiamonitor meglátásaival.
„Amellett, hogy bármilyen droghasználat teljesen illegális” – kezdi cikkét Krisztina egy apró tévedéssel, hiszen a magyar nyelvben egy jogi műszó, a kábítószer kifejezés jelöli azokat a drogokat, melyek használata törvénybe ütköző (következésképpen nem minden droghasználat illegális) – „a The Sunday Times című angol hetilap egyik élvonalbeli újságírója, India Knight ismét előhúzott egy tabu témát a fiókból, a tinik állandó részegsége kapcsán. Szerinte ugyanis egy marihuánás cigi vagy extasy kevesebb károsodást okozhat, mint a fél liter kommersz vodka, amit a fiatalok lenyelnek egy ferde éjszakán”.
Az utóbbi években több híradás is felhívta a figyelmet a szigetország lakóinak mértéktelen alkoholfogyasztására, amely a tinédzserek körében gyakran az úgynevezett „binge drinking” azaz nagyivászat vagy versenyivás módozatában ölt formát, ezért egyáltalán nem meglepő a brit újságírónő felvetése, mely szerint a „könnyű” vagy „puha” kategóriába sorolt drogok esetenkénti(!) fogyasztása sokkal kevesebb károsodást okoz a fiataloknak, mint a mértéktelen ivászat.
Tény, hogy a marihuánaszívók nagyobb része a húszas évei végére teljesen felhagy e szokásával és hasonlóan tesznek az ecstasy használói is, míg az alkoholfogyasztás (moderált vagy problémás formában) jellemzően végigkíséri az életet; azonban a hangsúlyt érdemes mégis a fogyasztás módjára helyezni. Hiába tudjuk, hogy a „könnyűdrogok” használata kevesebb kockázattal jár, mint az alkoholfogyasztásé, fontos szem előtt tartani azt is, hogy a veszélyeket a mértékletes fogyasztással lehet minimálisra csökkenteni. Ez azért is különösen lényeges, mert az illegális drogokat használók csoportja nem minden esetben – sőt, többnyire nem – különül el az italozók csoportjától!
A drogellenes kampány tagjai gyakran esnek abba a hibába, hogy az alkoholivás hatásait elbagatellizálják az illegális drogok fogyasztásához képest (lásd például a szcientológusok kiadványát), azonban ennek inverze sem nyújt teljesen reális képet. Tudjuk, hogy fűből a halálos dózis bevitele gyakorlatilag lehetetlen és az ecstasy használatához közvetlenül köthető halálesetek száma is maximum ezrelékekben mérhető, míg az alkohol a legkönnyebben túladagolható drogok közé tartozik; mégis érdemes azt is megjegyezni, hogy megfelelő fogyasztási kultúra birtokában a könnyűdrogok mellett az alkohol sem szükségszerűen a fiatalság megrontója.