A mai adásban: Változó attitűdök Ausztráliában. Drogtúladagolást megelőző központok
nyíltak New Yorkban. Új drogstratégia angliában. Drogozott a drogellenes rendőr. 4 letartóztatás Michael K. Williams ügyében. Málta mint legalizációs példa.
Naloxon
VISSZAVESSZÜK AMI A MIÉNK! 10. rész: Az Egyesült Királyság és az INPUD
A droghasználók aktivizmusának elbeszélt történetét bemutató sorozatunk utolsó része.
Túladagolásos halálesetek: Mit tehetünk? – a webinárium előadásai videón
A Kábítószerügyi Civil Koordinációs Testület (KCKT) 2021. május 14-én webináriumot szervezett a szintetikus kannabinoidokkal kapcsolatos túladagolásosos halálozásokkal és azok megelőzésével kapcsolatban. Alább megtekintheted a videókat.
VISSZAVESSZÜK AMI A MIÉNK! 9. rész: Oroszország, Grúzia és Ukrajna
A droghasználók mozgalmának történetét bemutató sorozatunk mai részében három nagyon szigorúan tiltó drogpolitikájú ország aktivistáit ismerjük meg.
VISSZAVESSZÜK AMI A MIÉNK! 8. rész: Afganisztán, Tanzánia és Mexikó
A droghasználók aktivizmusának elbeszélt történetében most három olyan országot mutatunk be, ahol a mozgalom még születőben van.
Drogfogyasztók mozgalma a munkatáborok árnyékában
Hogy indítottak mozgalmat a drogfogyasztók ott, ahol tömegesen gyilkolják őket? A droghasználók aktivizmusának történetét bemutató filmsorozatunk ázsiai részéből kiderül.
VISSZAVESSZÜK, AMI A MIÉNK! 6. rész: Ausztrália és Új-Zéland
A droghasználóknak az emberi jogaikért folytatott küzdelmét bemutató sorozatunk új epizódja.
VISSZAVESSZÜK, AMI A MIÉNK! 5. rész: Amerikai Egyesült Államok
A drogháború hazájában is egyre hangosabbak a jogaikért és emberi méltóságukért kiálló droghasználók. Dokumentumfilm sorozatunk ötödik része.
VISSZAVESSZÜK, AMI A MIÉNK! 4. rész: Dél-afrikai Köztársaság
A kábítószer-használók mozgalmának elbeszélt történetének mai epizódjában a Dél-afrikai Köztársaság aktivistáit mutatjuk be.
VISSZAVESSZÜK, AMI A MIÉNK! 3. rész: Németország, Dánia és Norvégia
A kábítószer-használó aktivizmus történetét bemutató sorozatunk harmadik részének tanulsága szerint, ahhoz hogy a drog-jelenséggel kapcsolatban mindenki a legjobban járjon, nem az ördöggel, hanem pont a kábítószer-használókkal érdemes cimborálni. Ha egy kormány partnernek tekinti a droghasználókat, erőforrásként és nem ellenségként bánik velük, akkor nagyon jó eredmények érhetőek el.