Fő tartalom átugrása

Dunántúli napló 2005. december 1. Gyilkolt a kábítószer!

2005 végén egy baranyai fiatalember „legalább 36 órán át” csak ecstasy tablettát fogyasztott halála előtt. Tragédiáját valószínűleg a túlzásba vitt mennyiség és/vagy a nem megfelelő körülmények okozhatták, de a cikkben a „kábítószert” teszik érte felelőssé. Érdekes, hogy bár Magyarországon 2004-ben 3 ecstasy-val kapcsolatba hozható haláleset történt (amelyek nagy valószínűséggel megelőzhetőek lettek volna a szer használatával kapcsolatos információk birtokában), a legálisan kapható nyugtatók és altatók 225 halálhoz járultak hozzá, mégsem született egyetlen cikk sem arról, hogy gyilkolt a nyugtató. Jelen cikk megemlít egy új szert is, az m-CPP-t, amely nemrégiben megjelent Magyarországon is. Levelünkben felhívtuk rá a figyelmet, hogy téves feltételezés, hogy az, hogy a szer a közeljövőben tiltólistára kerül, bármit is segít a fogyasztók egészségének megőrzésében.

 |  István Gábor Takács

CÍMÜNK

Jogriporter Alapítvány
1032 Budapest
San Marco utca 70.
Email: rightsreporter@rightsreporter.net

TÉMÁK

SOROZATOK


©