• Skip to main content
  • Ugrás az elsődleges oldalsávhoz
  • Ugrás a lábléchez
  • Kezdőlap
  • Magunkról
  • Hírek
  • Filmek
  • Médiamonitor
  • angol
  • orosz

Forráshiány és önvizsgálat a Kék Pontnál

április 5, 2013 | Szerző: Kardos Tamás

Tweet

Korai kiégés, bizalmatlanság, kilátástalanság – egy friss, belső vizsgálat szerint így hat az illegitim droghasználókkal foglalkozó szervezet munkatársaira a forrásmegvonás

Az elbocsátások, a megvonások és a bizonytalan jövőkép frusztráltságot okoz, ebben nincs semmi meglepő. Érdekesebb azonban, hogy a felgyülemlett negatív érzelmek nem annyira a külső körülmények, mint inkább a szervezeti vezetés felé irányulnak. Miután a Kék Pont Drogkonzultációs Központ és Drogambulancia Alapítvány ellátásainak támogatása 2012-ben 22 millió forinttal csökkent, 10 munkatársuktól voltak kénytelenek megválni, valamint korlátozniuk kellett a tűcsere programjukban a kiadható tűk számát is. Ugyanebben az időszakban a dizájner drogok térhódítása fokozott szakmai kihívást okozott, ami szintén hozzájárulhatott a munkatársak romló véleményéhez.

 A felmérés alapjául szolgáló kérdőívet a Kék Pont összes munkatársa (28 fő) anonim módon töltötte ki, így a kapott eredmény a teljes munkaállomány álláspontját tükrözi. Az alapítványnak a 2011-es évben, hasonló módszertannal végzett vizsgálatával összehasonlítva a dolgozóknak romlott a véleménye a menedzsmenttel és a szakmai vezetéssel kapcsolatban, valamint kedvezőtlenebb kép született az érzelmi kimerülés, a deperszonalizáció és a teljesítményvesztés vonatkozásában is, melyek a kiégés első jelei lehetnek. Szakmai szempontból viszont kedvező eredmény, hogy a személyzet tapasztalatai alapján a tűcsere csökkentett üzemmódú működése ellenére is javult a kliensek véleménye a szolgáltatásokról.

A szervezet értékelése szerint nehezebb a csökkenő finanszírozás okait a szervezeten kívüli tényezőkben fellelni, ezért csökkenhetett a bizalom a menedzsment irányába. Bár látható, hogy a feszültségek megoldására az esetmegbeszélő csoportok és a szupervízió lehetnének a megfelelő eszközök, a forráshiány miatt várhatóan nem lesznek ilyen alkalmak. Félő, hogy a drogterület egészét érintő kivonások a többi  alacsonyküszöbű és egyéb egészségügyi szolgáltató szervezeteknél is hasonló tendenciákat hívtak életre.

Kardos Tamás
Drogriporter
2013.04.05.

 

Kategória: Hírek Témák: Ártalomcsökkentés, Magyar drogpolitika

Elsődleges oldalsáv

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube

Filmjeink adatbázisa

Itt böngészhetsz több száz drogpolitikai filmünk között!

Kosztya Proletárszkij – A rajzfilm

Az animációs dokumentumfilm Kosztya Proletárszkij és édesanyja, Irina Proletárszkij 2008-as interjúinak felhasználásával készült. Rajzolta Rontó Lili. Rendezte és vágta Takács István Gábor. Narrálta Ánya Szarang.

Kérjük támogasd a munkánkat!

Témáink

A drogháború költségei (Count the Costs kampány) Afrika Depresszánsok Diszkórazzia dosszié dizájner drogok Dohány Drogprevenció Drogszabályozás Emberi jogok ENSZ drogpolitika Eurodrog Európai Drogpolitikai Kezdeményezés (EDPI) Filmek Hatályos jogszabályok Heroin dosszié Kanada Kannabisz-Szkizofrénia dosszié Latin-Amerika Legalizáció Linkek Magyar drogpolitika Marihuána Médiamonitor Nemzetközi szervezetek No Brog Rovat Online tanulmányok Opiátok Oroszország drogpolitikája Pszichedelikus drogok Pszichedelikus gyógyászat PSZK dosszié Schedel Andor gyűjtemény Stimulánsok Szcientológia dosszié TASZ kiadványok Tűcsere dosszié USA Ártalomcsökkentés Ázsia

Footer

Jogriporter Alapítvány 2017
1032 Budapest
San Marco utca 70.
Postafiók: 1428 Budapest, pf. 420
Email: rightsreporter@rightsreporter.net

További oldalaink:

Drogriporter Blog

Jogriporter Alapítvány 

Room for Change Campaign

Dare to Act Campaign

Drogriporter