Kitűnően sikerült összefoglaló az élsportolók és az alkoholproblémák kapcsolatáról, sok videóval és a téma szakértőinek megszólaltatásával
Az élsportolók itallal ápolt kapcsolatain keresztül újszerű szemszögből olvashatunk a problémás alkoholfogyasztás hosszú távú következményeiről, Csepregi J. Botond jóvoltából. A Sport Gézán megjelent cikk számos nemzetközi és hazai sportoló magánéleti krízisein keresztül mutatja be, hogy a legnagyobb tehetségek is áldozatául eshetnek az önbizalomhiány folytán vagy éppen a kortárs csoport hatására kifejlődő, problémássá váló ivászatnak.
A videókkal is gazdagon illusztrált cikk igen alapos: a szenvedélybeteg sportolókon felül a kulturált alkoholfogyasztással is foglalkozik és a téma két szakértőjét is megszólítja, az MTA doktora (ma nyugalmazott sportorvos) és a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karának tanszékvezetője személyében, akik további hasznos adalékokkal szolgálnak a jelenségről, melyeket itt most nem fejtenék ki, tényleg érdemes elolvasni a teljes cikket!
Elöljáróban még két rövid gondolat az alkoholfogyasztásról – amely évszázadok óta a kultúránk fontos elemét képezi, és amellyel „megtanultunk” bánni és együtt élni – ahogyan ezt a szociológus és az egykori élsportoló futballistából vált edző látja:
"Körülbelül 800 ezer-1 millió alkoholproblémával küzdő ember él az országban, még sincs benne a köztudatban igazán ez a kérdés."
A jelenleg fiatal játékosokat edző Váczi szerint a jelenség együtt jár az élsporttal, és hozzá tartozik most is a futballunkhoz, ez magyar tradíció:
„Szomorú is lenne, ha alkohol nélkül ilyen lenne a focink."
Kardos Tamás
Drogriporter
2008.10.28.