Hetvenezer ember vált áldozatául a 2006 óta tartó drogellenes háborúnak Mexikóban. A kábítószerek azóta is zavartalanul áramlanak az Egyesült Államokba. A TASZ és Espolea filmje az okokat és a megoldást keresi.
Hírek és filmek a drogháború frontvonalából
A Drogriporter videó adatbázisában találod meg összes drogpolitikai reformról és ártalomcsökkentésről készített filmünket, időrendi sorrendben. A több száz videót világtérképen is megjelenítettük, és böngészhetsz témáink, sorozataink vagy ország szerint is a keresőben. Ezen az oldalon csak a mi filmjeink vannak, de az angol nyelvű adatbázisunkban megtalálod még azokat a videókat amelyeket nemzetközi partnereink, orosz nyelvű kollégáink (DUnews), vagy azok a fiatalok készítettek, akiket mi tanítottunk videózni.
A drogháború emberi jogi költségei
Nemzetközileg elismert szakértők foglalják össze nyolc percben, hogy mi a baj a drogellenes háborúval
A Drogriporter filmsorozatában olyan alapfogalmakat és jelenségeket tisztázunk a drogok világából, amelyeket a közvélemény gyakran érteni vél - de valójában nem ért meg igazán.
A 2020 májusában elindult HepaGo program célja az új típusú hepatitis C kezelés eljuttatása az olyan nehezen elérhető csoportok számára, mint az intravénás droghasználók, vagy az utcán dolgozó szexmunkások. A programot a Drogriporter videója mutatja be. További információ a programról elérhető a cikkünkben, itt.
A Drogriporter Szabadegyetem olyan embereknek szól, akik szeretnének elmélyült, tárgyilagos ismereteket szerezni a drogok világáról. A dizájner drogok elterjedése nem csak az eddigi legkomolyabb kihívás a nemzetközi és hazai kábítószer-ellenőrzési rendszer számára, de alkotmányellenes helyzetet is előidézett – derült ki a Drogriporter Szabadegyetem rendezvényén. Nézd meg a teljes beszélgetést!
A filmben nyolc ember egy napját követhetjük nyomon a világ hét különböző országában. Egy dolog közös az életükben - Mindannyian illegális drogokat használnak, elsősorban heroint. Ezeknek az embereknek azonban nem a droghasználat az egyetlen jellemzőjük.
“Ez a megrendítő film bensőséges bepillantást nyújt a droghasználó emberi lények életébe, megpróbáltatásaiba és inspiráló kitartásába.” Máté Gábor M.D.
Kosztya szentpétervári droghasználó és HIV aktivista volt, akinek halálát a börtönben elszenvedett kínzások és a HIV kezelésének megtagadása okozták. A kézzel rajzolt dokumentumfilmünk Kosztya és édesanyja eredeti hangfelvételét használva állít emléket azoknak, akik nem élték túl a börtönkörülményeket. A film elnyerte a 65. Országos Függetlenfilm Fesztivál megosztott fődíját, és a 2020-as Madridi Emberi Jogi Filmfesztivál fődíját. A fesztivál vetítések, médiaszerepléseink és háttéranyag itt találhatóak.
2015-ben kampányt indítottunk azért, hogy a Budapest VIII. kerületében élő droghasználók ne kapualjakban, hanem egy ellenőrzött, higiénikus helyiségben tegyék azt, amit egyébként is tesznek. Hogy ne legyen több használt tű a közterületeken!
A kampányoldal további videókkal és háttéranyagokkal itt érhető el!
Szervezett bűnözők szervezett akciója Bécsben az ENSZ székház előtt: pezsgőt bontottak a droglordok a drogtilalom tiszteletére 1961-ben, amikor az ENSZ elfogadta az egységes kábítószer-egyezményt, még kevesen gondolták volna, hogy 50 év múlva senki sem fogja ünnepelni ezt az évfordulót, csupán egy csapat droglord és bűnöző ragad pezsgőspoharat az ENSZ bécsi székházában, hogy köszönetet mondjon a globális drogtilalomért. A TASZ tüntetése a Táp Színház színészeivel, 2011-ből.