Hogyan érinti 2024-ben a magyar vidéket és a városokat az olyan új pszichoaktív szerek, mint a „herbál”, vagy a „kristály” használata? Hogyan bánik a magyar társadalom ezeknek az anyagoknak a használóival? Droghasználók, ex-díler, polgármester, segítők és szakértők válaszolnak ezekre a kérdésekre, a Drogriporter új dokumentumfilmjében.
Írország: egészségügyi megközelítés a drogpolitikában
2023 júniusában a Drogriporter filmes csapata Írországba látogatott, ahol filmet forgattunk az egyik vezető dublini ártalomcsökkentő szervezet, az Ana Liffey Drogprogram munkájáról, és az írországi droghelyzetről általában.
Berlin: alternatíva a crack használóinak
A Drogriporter pár hónapja Berlinben forgatott filmet a crack-fogyasztási hullámról, és egy olyan programról, ahol alternatívát kínálnak az utcai fogyasztók számára.
Tudatmódosító tudomány
A Drogriporter rövid dokumentumfilmet készített a pszichedelikus gyógyászat tudományának jelenlegi állásáról Hollandiában, az ICPR nevű szakmai konferencián.
Pszichedelikumok Skóciában
A Drogriporter megrázó dokumentumfilmet forgatott a pszichedelikus drogok gyógyászati alkalmazásáért folytatott küzdelemről Skóciában.
Dekriminalizáció Portugáliában: A droghasználók szemszögéből
Ebben a rövid dokumentumfilmben összefoglaljuk, hogy a portugál droghasználók közössége hogyan értékeli az ország híres drogpolitikáját, és azt is, hogy miben javítanának még rajta.
Mitől rasszista a drogháború Brazíliában?
Az első fekete bőrű brazilokat képviselő drogpolitikai szervezettel közösen készített rövid dokumentumfilmünkben bemutatjuk, hogy milyen károkat okoz a drogellenes háború az országban
A szégyen fala – avagy miért van szükség crack-fogyasztói szobákra Párizsban?
A hatóságok nemrég falat emeltek Párizsban, hogy elzárják a crack kokain utcai használóit a lakosság többi részétől. A Drogriporter dokumentumfilmjében megszólalnak azok a szakértők és civilek, akik a droghasználók egyik parkból a másikba terelgetése helyett, inkább higiénikus crack-használói szobákat szeretnének látni.
A narkofeminista történetmesélés modellje
A Drogriporter dokumentumfljében bemutatja az amerikai narkofemiista történetmesélés modelljét. Nők és nem bináris emberek mesélnek egymásnak történeteket terhességről, a szülő létről és a droghasználatról. Az ülés során nem a saját történetüket olvassák fel a szereplők, hanem egymásét, és a közös töürténetmeséléssel segítenek feldolgozni egymás traumáit. EGYENLŐRE CSAK ANGOL NYELVEN
Kosztya Proletárszkij – Mától a teljes film megnézhető!
A Drogriporter kézzel rajzolt fesztiváldíjas animációs dokumentumfilmje egy szentpétervári aktivista és droghasználó börtön béli pokoljárását dolgozza fel.