Hetvenezer ember vált áldozatául a 2006 óta tartó drogellenes háborúnak Mexikóban. A kábítószerek azóta is zavartalanul áramlanak az Egyesült Államokba. A TASZ és Espolea filmje az okokat és a megoldást keresi.
Hírek és filmek a drogháború frontvonalából
Az alábbi írásban annak a kérdésnek járok utána, hogy vajon honnan ered az elképzelés, miszerint a függőknek szigorú, konfrontatív módszerekre van szükségük ahhoz, hogy felépüljenek.
A kormánysajtó is kritikátlanul átvette a kormánypárti Drogkutató Intézet megalapozatlan vádaskodásait a Fővárosi Drogstratégiával szemben.
Egy ál-dokumentumfilm mutatja be Trump pszichedelikus utazását és átalakulását önző politikusból spirituális guruvá.
A Magyar Addiktológiai Társaság (MAT) folytatni kívánja a Kábítószerügyi Civil Koordinációs Testület (KCKT) által alapított szakmai díjak kiadásának hagyományát, ezért felhívást tesz közzé a Bayer István Díj és a Veres Ilona Díj jelölésére.
A médiában megjelent megalapozatlan állításokkal szemben valójában a kannabisz fogyasztása önmagában nem növeli számottevően az idő előtti elhalálozás kockázatát.
Ha az ember csak a sajtót olvassa róla, olyan képe alakulhat ki Ozoráról, mintha csak meghalni mennének oda az emberek.
A "Széljegyzetek" Sárosi Péter, a Drogriporter oldal szerkesztőjének gondolatait osztja meg a világról. Tükrözi sokoldalú érdeklődését és értékrendszerét. Napi közéleti eseményekre éppúgy reflektál, mint ahogy új perspektívába helyez örök kérdéseket életről és halálról. Elérhető írásos és podcast formában is.
Bár én nem vagyok Taylor Swift rajongó, a feleségem, sőt, szemmel láthatóan a 10 hónapos kislányom is, szeretik a zenéjét. Amiért írok most róla, az a legutóbbi Instagram posztja, amiben kiáll a demokrata jelölt, Kamala Harris mellett. A posztját pedig úgy írta alá, hogy „gyermektelen macskás hölgy”.
Lebénult Bayer Zsolt fél arca – olvasom. Szerencsére nem komoly, csak arcidegzsába. Jó két hónap, amíg rendbe jön. Kezelik.
Értelmetlennek tartom azokat a kérdésfelvetéseket, hogy milyen volt az „igazi”, a „valódi” Jézus. Nagyon sokféle kép él róla és ezeket a képeket erősen megszűri az, hogy ki milyen világnézeti szemüveg szűrőjén keresztül alkotja a képét. Egy valami azonban biztos és kétségen felül áll: az a mód, ahogyan az emberekhez viszonyult, ma is éppen annyira radikálisnak, felkavarónak, felháborítónak számít, mint a saját korában.
A tudástárban hasznos információkat találsz a drogokról, amire akár fogyasztóként, akár hozzátartozóként, tanárként vagy újságíróként szükséged lehet!
Vajon miben különböznek a különféle módosult tudatállapotok, az álom, a pszichózis és az LSD-élmény egymástól? Milyen látomásai voltak Sartre-nak, a francia filozófusnak a meszkalin hatása alatt? A Drogriporter Szabadegyetem ezúttal ezeket a módosult tudatállapotokkal kapcsolatos kérdéseket próbálja megválaszolni a téma elismert szakértőjének, Szummer Csabának a segítségével. Akinek nemrég jelent meg az erről írott könyve. LÉGY TE IS DROGRIPORTER TÁMOGATÓ ÉS ELKÜLDJÜK NEKED A TELJES FELVÉTELT!
A drogháború emberi jogi költségei
Nemzetközileg elismert szakértők foglalják össze nyolc percben, hogy mi a baj a drogellenes háborúval
LEGFRISSEBB FILMÜNK: ELHAGYATVA - Dizájner Drogok Magyarországon Hogyan érinti 2024-ben a magyar vidéket és a városokat az olyan új pszichoaktív szerek, mint a "herbál", vagy a "kristály" használata? Hogyan bánik a magyar társadalom ezeknek az anyagoknak a használóival? Droghasználók, ex-díler, polgármester, segítők és szakértők válaszolnak ezekre a kérdésekre, a Drogriporter új dokumentumfilmjében.
Kosztya szentpétervári droghasználó és HIV aktivista volt, akinek halálát a börtönben elszenvedett kínzások és a HIV kezelésének megtagadása okozták. A kézzel rajzolt dokumentumfilmünk Kosztya és édesanyja eredeti hangfelvételét használva állít emléket azoknak, akik nem élték túl a börtönkörülményeket. A film elnyerte a 65. Országos Függetlenfilm Fesztivál megosztott fődíját, és a 2020-as Madridi Emberi Jogi Filmfesztivál fődíját. A fesztivál vetítések, médiaszerepléseink és háttéranyag itt találhatóak.
Segítség kell? Itt megtalálod! Táblázatba gyűjtöttük, milyen addiktológiai szolgáltatások érhetőek el Magyarországon.
A Drogriporter filmsorozatában olyan alapfogalmakat és jelenségeket tisztázunk a drogok világából, amelyeket a közvélemény gyakran érteni vél - de valójában nem ért meg igazán.
A filmben nyolc ember egy napját követhetjük nyomon a világ hét különböző országában. Egy dolog közös az életükben - Mindannyian illegális drogokat használnak, elsősorban heroint. Ezeknek az embereknek azonban nem a droghasználat az egyetlen jellemzőjük.
“Ez a megrendítő film bensőséges bepillantást nyújt a droghasználó emberi lények életébe, megpróbáltatásaiba és inspiráló kitartásába.” Máté Gábor M.D.
A 2020 májusában elindult HepaGo program célja az új típusú hepatitis C kezelés eljuttatása az olyan nehezen elérhető csoportok számára, mint az intravénás droghasználók, vagy az utcán dolgozó szexmunkások. A programot a Drogriporter videója mutatja be. További információ a programról elérhető a cikkünkben, itt.
2015-ben kampányt indítottunk azért, hogy a Budapest VIII. kerületében élő droghasználók ne kapualjakban, hanem egy ellenőrzött, higiénikus helyiségben tegyék azt, amit egyébként is tesznek. Hogy ne legyen több használt tű a közterületeken! A kampányoldal további videókkal és háttéranyagokkal itt érhető el!
A felügyelt droghasználói szobákért folyó kampányt nemzetközi szinten is kiterjesztettük. Room for Change - "Adj helyet a Változásnak!" címmel 8 városban indítottunk kampányt új megoldások keresésére. Ennek a kampánynak az oldalát (9 nyelven) itt találod!